Bu kadar içmeyecektik


3
61 shares, 3 points

öküz gibi içmiş, doğru düzgün yürüyemeyen birini en kısa sürede normale getirmek için denenmesi gereken metodlar bunlar. mythbusters’ın 6.sezon 16.bölümünde bir kısmı incelendi ve ben de sizlerle paylaşmak istiyorum bunları.

önce adam ve jamie testi nasıl yaptı onu anlatayım. test ekipmanı interaktif bir ekran. bu ekranda eşit uzunlukta ve eşit sayıda dönüş içeren farklı yollar var ve önce sarhoşken, sonra da ayılma tekniğini deneyerek bir yolun üstünün çizilmesi isteniyor. her ayılma tekniğini sadece bir kişi deniyor, diğeri onun kontrolünü yapıyor ancak her iki kişi de interaktif ekran testini kullanıyor. toplam süre ve isabet oranı kaydediliyor, metod işe yarıyor mu yaramıyor mu ölçülüyor.

adam ve jamie bolca alkol alıp yasal sınırın iyice üzerine çıktıktan sonra ilk olarak kahveyi (`black coffee) deniyor. bu metodu jamie deniyor ve adam’ın sonuçlarıyla aynı sonuçlar elde ediliyor. yani kahve iyi bir ayıltma tekniği değil.

ikinci teknik egzersiz. adam 5 dakika boyunca koşu bandında ortalama bir hızda koşuyor. her ne kadar bir kısmını yerde geçirse de test sonuçlarında gelişme gözüküyor. yani egzersiz, koşu vs. ayıltmak için kullanılabilir.

üçüncü teknik kafayı bol soğuk suya daldırmak, yüzü yıkamak. çok basit ve etkili bir teknik olarak düşünülse de jamie’nin testlerinden bunu arkadaşınızı ayıltmak için kullanmamanız gerektiğini görüyoruz. yani boşu boşuna adamı bir de dondurmayın, ayılmayacak.

son teknik ise en etkilisi: yüze hızlı bir şaplak ya da tokat atmak. jamie’nin adam’a attığı tokat

adam’ın testlerinde olağanüstü bir gelişme sağlıyor. yani sarhoş arkadaşınıza dilediğiniz kadar tokat atabilir, ardından “bunu senin için yaptım” gerçeğine sığınabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

3
61 shares, 3 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Beğenmedim Beğenmedim
6
Beğenmedim
Feryat Ediyorum Feryat Ediyorum
9
Feryat Ediyorum
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
9
Sesli Güldüm
Eh ! Eh !
5
Eh !
Aşık oldum Aşık oldum
6
Aşık oldum
hassektir hassektir
14
hassektir
Hadi yaa. Hadi yaa.
3
Hadi yaa.
Beğenmedim Beğenmedim
8
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
7
Beğendim
Bu ne Laan Bu ne Laan
7
Bu ne Laan
merve ışık

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir